„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.”

– Mohandas Karamchand Gandhi

Jestem magistrem psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo – behawioralną. Ukończyłam studia podyplomowe Stosowana Analiza Zachowania, przygotowujące mnie do pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju i zachowania.

W latach 2016-2018 sprawowałam funkcje członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. Zdzisława Bizonia.

Jestem członkiem uznanych zagranicznych towarzystw psychoterapeutycznych: European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) i Association for Contextual Behavioural Science (ACBS).

Specjalizuję się w pracy z zespołem stresu pourazowego PTSD u ofiar wypadków komunikacyjnych. Jestem terapeutką w projekcie badawczym TRAKT 3 „PTSD – Diagnoza, Terapia, Profilaktyka” realizowanym przez Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego, kierowanego przez Profesora Bogdana Zawadzkiego.

Jestem także psychoterapeutką w programie badawczym E-COMPARED na Uniwersytecie SWPS, mającym na celu poprawę dostępności pomocy psychologicznej dla osób cierpiących na depresję.

Rozwijając zainteresowanie aktywnością elektryczną mózgu człowieka oraz zależnością między stanem psychofizycznym a częstotliwością fal mózgowych, uzyskałam certyfikat i tytuł – trener neurofeedbacku, EEG-Biofeedback.

Doskonaląc warsztat pracy biorę udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach naukowych.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów-dydaktyków PTTPiB.

Doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju zdobyłam podczas stażu w Centrum Wczesnej Interwencji Krok po Kroku w Warszawie. Pracowałam jako terapeuta behawioralny z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami w ORETW dla Dzieci i Młodzieży z autyzmem w Kielcach; w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach oraz jako psycholog w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 28 w Kielcach.

Rozwijając elastyczność psychologiczną możemy zainicjować proces uważnej zmiany, odnajdując sens życia, radość z każdej chwili, pogłębiając relacje z innymi ludźmi oraz nawiązując bliższy kontakt z samym sobą.

Na co dzień jestem mamą dwóch chłopców, których radość, ciekawość i zadowolenie z każdej chwili jest moją niewyczerpywaną inspiracją.

img_7706

Aktywnie wspieram inicjatywy społeczne promujące badania profilaktyczne dla kobiet, mammografia i cytologia.

Profilaktyka to Twoje ciepłe ubranie!

Na zewnątrz zimno i ktoś chyba zapomniał włączyć słońce. Na mróz jesteśmy przygotowani, a na chorobę? Marta Szydłowska-Pierzak Empatia Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

Opublikowany przez jestemkobieta.org na 12 grudnia 2017
Lęk jest naturalny

Lęk jest czymś naturalnym, z czym jednak możemy się oswoić. Mitem jest wiara w to, że unikając badania nie dowiemy się o sobie niczego złego. Powalczmy więc z mitami i chodźmy na badanie!Marta Szydłowska-Pierzak Empatia Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

Opublikowany przez jestemkobieta.org na 6 września 2017
3 przyczyny dla których powinnaś się badać!

Psycholog i psychoterapeutka Marta Szydłowska-Pierzak z Empatia Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego podaje 3 przemilczane przyczyny, dla których warto się badać! Czy myślałaś o profilaktyce w ten sposób?

Opublikowany przez jestemkobieta.org na 27 czerwca 2017
Facebook